- Muzej
- Grafični ateljeji
- Študijski kabinet
- Poletna muzejska noč
- Mednarodno sodelovanje
- Evropski projekti
- Rezidenčni program
- Oddajanje prostorov
- Najem ateljejev
- Priporočilo o varstvu in promociji muzejev in zbirk, njihove raznolikosti in vloge v družbi
- Sodelovanje z ustanovami
- Javno srečanje: Evropska prestolnica kulture EPK 2025
- Stara celina
- Nisem sama
- In from the Margins
- Javni poziv za sodelovanje na razstavi sodobne slovenske grafične produkcije zadnjih treh let
Muzej
MGLC hrani največjo slovensko zbirko grafik in avtorskih publikacij, nastalih po drugi svetovni vojni, in ima edino javno zbirko grafik modernizma, ki vsebuje več kot 10.000 del.
Večina so darila umetnic in umetnikov, ki so razstavljali na grafičnih bienalih. Med njimi so pripadniki pariške šole, predstavniki avantgardnega gibanja COBRA, umetnice in umetniki Vzhodne Evrope in drugi mednarodno uveljavljeni ustvarjalci. Zbirka vsebuje tudi kompletne ali delne grafične opuse Vladimirja Makuca, Janeza Bernika, Danila Jejčiča, Bogdana Borčića, Jožeta Ciuhe, Lojzeta Spacala, Andreja Jemca, Tince Stegovec in drugih.
Pomemben del zavzema zbirka umetniških publikacij. Šteje približno 4000 predmetov – knjig umetnika, knjižnih objektov, umetniških časopisov in revij, časopisnih projektov, plakatov in vabil, fotografskih edicij, razglednic, pečatov, stikerjev, grafičnih del, kseroksov, nosilcev z deli zvočne umetnosti in spremljevalne literature. Zbirka je začela nastajati leta 2001, ko je Francoski kulturni center posodil 378 del večine pomembnih predstavnikov avantgard šestdesetih in sedemdesetih let 20. stoletja.
MGLC hrani tudi 425 enot iz zbirke avtorskih časopisnih projektov, med njimi museum in progress, objavljenih v časniku Der Standard med letoma 1990 in 2002.