- Promenadni družinski festival in Glasovi Tivolija, pripovedovanje zgodb o Švicariji
- Ni amos!
- DAN USTVARJALNEGA CENTRA ŠVICARIJA
- Maraton predavanj o stavbni zgodovini, življenju v Švicariji in o njeni prenovi
- Jesenske otroške in družinske delavnice
- Misliti Tivoli
- Predavanje: Robertina Šebjanič & Gjino Šutić: aqua_forensic
- Rezultati “javnega razpisa za oddajo bivalne rezidence za mlade umetnike v MGLC Švicariji v najem”
- Javni razpis, umetniška rezidenca NKD/Nordic Artists' Centre Dale 2020
Projekt Švicarija: skupnost, umetnost in narava
8. 2. 2018–6. 1. 2019
Projekt Švicarija: skupnost, umetnost in narava, s katerim se Ustvarjalni center Švicarija uvaja v kulturno življenje prestolnice, izhaja iz treh temeljnih elementov, ki so zaznamovali zgodovino stavbe: skupnosti, umetnosti in narave. Projekt sestavljata razstava in obrazstavni program, ki po navdihu stavbe aktualizirata zgodovino Švicarije in tako podajata smernice za njeno delovanje v prihodnosti.
Večplastno razstavo tvorijo štirje sklopi: Zgodovina, Spominski atelje Stojana Batiča, Arhitektura in Umetnost. Razstava nas popelje skozi zgodovino in družabno življenje v stavbi, nam predstavi delovanje umetnikov v njej, in nam osvetli nedavno prenovo. Te sklope povezujejo umetniška dela, razporejena po skupnih prostorih nekdanjega hotela, ki odpirajo razmislek o obstoju elementa narave kot družbenega konstrukta. Raznolik pedagoški program za otroke, mlade, odrasle in družine zaznamuje inkluziven, inovativen in angažiran pristop do obiskovalcev. V spremljevalnem programu pa se poglabljamo v dediščino Švicarije ter jo s predavanji, vodstvom, pogovori in drugimi dogodki aktualiziramo in tako postanemo del njenega novega življenja.
Sodelujoči umetniki na razstavi: Nika Autor, Stojan Batič, Dragica Čadež, Jure Detela, Meta Grgurevič, France Gruden, Sergej Kapus, Janez Lenassi, Karel Plemenitaš, Karel Putrih, Drago Tršar, Dušan Tršar, Lujo Vodopivec, Bilal Yilmaz.
Avtorica projekta: Yasmín Martín Vodopivec.
Razstava je nastala v sodelovanju Mednarodnega grafičnega likovnega centra z Zavodom za varstvo kulturne dediščine Slovenije, Muzeja in galerij mesta Ljubljana in Arhitekturnim birojem Arrea.
Foto: Jaka Babnik. Arhiv MGLC.